Başak burcu özellikleri nelerdir?

Yayınlanmış 0 Yanıt 139 Ziyaret 2020-10-26 00:04:05 Astroloji

Başak burcu astroloji de altıncı burçtur. 23 Ağustos ve 22 Eylül arasında doğanlar başak burcudur. Toprak grubuna girerler. Elementi toprak, niteliği değişkendir. Uğurlu taşları Akik, Kehribar, Jasper, Turmalin ve Yeşim'dir. Renkleri açık sarı, bej ve gridir. Uğurlu sayıları 5 ve 14'tür. Vücutta tekabül ettiği yer mide, bel ve sindirim sistemidir. Günleri çarşambadır.
 Olumlu Özellikleri
 Analizci yapıları vardır. Naziktirler. Arkadaş canlısı ve kötü gün dostudurlar. Temizliğe önem verirler temizlik onlardan sorulur. İyi para hesabı yaparlar, tutumlu yapıları vardır. Esprili konuşmaları ile çevresindekileri güldürürler. Hafızaları kuvvetlidir. Asla kin tutmazlar. Yardımsever, güvenilir ve hayatının iyi olması için çabalarlar. Sadık bir sevgili ve eş olarak düşünülebilir. İyi bir anne veya baba olurlar. Pratik zekaları iyi birçok soruna çözüm bulurlar. Günü gününe çalışırlar bugünün işini yarına bırakmazlar.
 Olumsuz Özellikleri
 Hasta olduklarında çevresindeki insanları hayatlarından bezdirirler. Çekingen ve acelecidirler. Kolay beğenmeyen yapıları vardır. Çok sık eleştiri yaparlar. Detaylara takılırlar, en önemsiz bir detayda bile saatlerce düşünebilirler. Her şeyi planlarlar. Eğlenmekten çok hoşlanmazlar ve romantik yapıları yoktur. Akıllarına gelen her şeyi pat diye söylerler. Risk almaktan hoşlanmazlar genellikle de almazlar. Her zaman en mükemmele sahip olmak isterler. Aşırı titiz yapıları göze batmaktadır. Aşırı yargılayıcı yapıları vardır. Kendi kendine zarar verirler ve zaman zaman kendilerine acırlar. Gizli tutkuları kahraman olmaktır.
 Başak Burcu Kadınının Özellikleri
 Partnerine kalbini verdiğinde sonsuza kadar onda kalmasını isterler. Kısa süreli takılmalar ve tek gecelik ilişkilere karşıdırlar. Ağırbaşlı ve ciddi görüntülerinin arkasında yüksek libido saklıdır. Başak kadını zeka, detaycılık, bağlılık ve sağduyu karşımı olarak da tanımlanabilirler. Mütevazı ve beceriklidirler. Yeni bir ilişkiye başlamadan önce pratik, gerçekçi ve dikkatlidirler. Beyin ve güzelliğin kombinasyonudur. Organizasyon işlerinde iyidirler ve becerileri yüksektir. İcraat insanıdırlar. Yaratıcı bir mizaca sahiptirler. Sağlık ve zindelik Başak burcu kadını için önemlidir. Vücut bakımı ve alternatif tıpla ilgili hediyeler hoşlarına gider.
 Başak Burcu Erkeği Özellikleri
 Başak erkeği bütün insanlarla uyum içerisindedirler ve flört ettiği insana bütün sevgisini sunarlar. Bu sayede kendilerini güvende hissederler. Kırılgan ve şefkatli yüreklerini karşısındaki insanlara açarlar. Eğlence amaçlı gelip geçici ilişkilerden ziyade uzun ilişkileri tercih ederler. Başak burcu erkekleri zeki, bilge ve sorun çözmeyi severler. İlişkilerinde akıl vermeyi severler, eşitlikçi ilişki nadiren olur. İlişkide kişisel sınırlara dikkat edilmeli ve denge bulunmalıdır. Başak burcu erkeği dünyayı kendi koşullarına uydurmayı severler ve etrafında huzurlu bir alan yaratırlar. Evhamlı yapıları vardır ancak akıllarını meşgul edecek bir iş varsa bu durum çok mümkün olmayabilir. Sorumluluk alırlar ve başkalarına yardımcı olmayı severler. Başak erkeğine hediye seçiminde kişiliklerine hitap eden ve dış görünüşleriyle ilgili herhangi bir hediye verilebilir. 

Toplam Oy: 0


Paylaşmak önemsemektir, konuyu arkadaşlarınızla paylaşın.


Yanıt vermek için Giriş Yap a tıklayın. Üye değilseniz buraya buyrun: Kayıt Ol.

loading...