Editör

yönetmen olmak

13-11-2019 20:33:31

günümüz insanları meslek olarak avukat, doktor, mühendis, öğretmen olmak isterler.

Yönetmek olmak herkesin hayal edebileceği meslekler arasında değildir. Nadir olarak görebileceğimiz seçenekler arasındadır.  Eğer ki aklınızda ve kalbinizde yönetmen olmak varsa bu yolda ne istediğimizi bilmeliyiz? Yani bu bir hayal mi yoksa tamamen her şeyimizi adayabileceğimiz  gerçekleşmesi mucize olan bir düşünce mi? Yönetmenliğe öylesine bakmak gerekir ki bazen anne baba sevgisi bezende düşmanından öylesine hıncını çıkarma duygusu, gücü, azmi…
 
Yönetmen nasıl olunur? Sorusunun cevabını tüm dünya üzerinde gösterebilecek  iradeye sahip olabilirsek yolun yarısına gelmişizdir demektir. Başta hiç bir iş hemen kazanılmaz bunun bilincindeysek eğer ne mutlu bize. Tatbiki de bu kolay bir iş değil. Buna ilk olarak hikâye yazarak adım atmalısınız. Bu hikâye sizin bu yolda attığınız  ilk adım olacağı  için bir okadar önemli ve değerli olacaktır. Bunun için en büyük destekçiniz hayal gücünüz ve yetenekleriniz olacaktır.  Yönetmen olmakta senaryo yazmakta bir yetenek işidir.

Elbette bu hikâye yazmada, senaryo yazmada hatalarınız olacaktır ama bu hatalar zamanla iyi sonuçlar vermeye başlayacaktır. Özellikle İlk filminizi izletirken. Bu işi yaparken çok tepki bile alabilirsiniz. Vazgeçmenizi isteyen birçok insan olacak hayatınızda. Öncelikle bu işte sabırlı olacaksınız, emek vereceksiniz ve başaracağınıza inanacaksınız ki ayakta dimdik durarak ne kadar sağlam olduğunuzu gösterebileceksiniz 

Oyuncular, kameramanlar, ses ve ışık ekibi, saç ve makyaj gibi değer ortaklarıyla sağlam bağlar kurarak farklılıklar ortaya koyup bu sebeple insanların ruhuna dokunabilecek ve her seferinde yeni bir bakış açısı sağlamak en önemli amaçlardan biri olmalı. İnsanların gözünde bu mertebeye ulaşmak bil o kadar zor olduğu gibi oldukça da kolaydır. Tüm İnsan hayatını bilmek bunu içimizden biri olarak analiz etmek, sunabilmek, hissiyatı geçirebilmek aslında en iyi yönetmen olmak yolundan geçiyor.
 
Her ne pahasına olursa olsun başarı yolunda ilerleyen bir yönetmen bunu marka olmak adına değilde milletine fayda sağlamaya çalışan bir sanat ortaya dökerek hele ki en büyük amacı senaryo yazmak yönetmen olmak değilde tüm insanoğlunun ve tüm dünya üzerinde etkisini yaratabilecek  unutulmayacak  bir sanatkâr olmalı.

Cevap Yazabilmek İçin Giriş Yap Yada Ücretsiz Kayıt Ol