Editör

büfe

13-11-2019 20:34:31

Sık sık ismini duyduğumuz, her sokakta, her köşe başın da karşımıza mutlaka çıkan Büfe lerin çeşitleri vardır. Yani genel isimleri büfe olsa da yaptığı işler her büfenin aynı değildir. Diyeceksiniz ki bu nasıl oluyor hemen buna da açıklama getirmeden önce size Büfe kelimesinin tam olarak ne olduğunu anlatmaya çalışalım büfe ler amacı aslın da satış yeri olan ama sadece yerine ve cinsine göre yaptıkları iş değişiklik göstere bilir. Bu büfe çeşitleri ise genel de şöyle sınıflara ayrılmıştır.
Sadece belirli saatlerde ekmek satılan özel ya da belediye ye ait büfeler dir. Büfelerin diğer türlü kullanılma yöntemi de genel ihtiyaçların satıldığı bildiğimiz market ve bakkaliye lerin küçük versiyonlarıdır. Büfelerin asıl ortaya çıkma sebeplerinden biri ihtiyaç duyulan ve iş yeri kurulmak istenen yer de bina ve benzeri yapıların olmamasıdır. Bunun nedeni de iş yeri açılmak istenilen yerde bina ve benzeri yapıların yapıla bileceği arsaların mevcut olmaması ya da kısıtlı olmasıdır.
Sadece ekmek satılması için kurulan büfeler genel de mahalle aralarına sokak kenarları na insanların yakınların da ekmek ihtiyaçlarını karşılaya bileceği bir imkân bulundurulmasıdır. Diğer biraz daha büyük çapta olan ve genel tüm ihtiyaçların buluna bileceği türden hizmet veren büfeler ise daha çok şehirler de bulunan işlek caddeler de büyük şekilde insanlara hizmet veren iş yeri vb. gibi insanların kalabalık olduğu yerler de kurulmuştur.
Artık her yerde büyük alış veriş merkezlerinin açılması sebebi ile yavaş yavaş etkisini kaybetmeye ve eskisine göre biraz daha seyrekleşmeye başlayan büfeler her ne kadar büyük alış veriş merkezlerinden etkilenmiş olsa da yine de hala azımsanmayacak sayılarda yerlerini almış bir şekil de karşımıza çıkmak ta ve verdiği hizmete göre insanların ihtiyaçlarını hala karşılamaktadır. Her mahalleye, sokağa bir büyük çaplı market ya da alış veriş merkezi açılamayacağını düşünürsek büfeler gerçekten oldukça faydalı ve insanların ihtiyacını görmek te kullanılan etkili bir yoldur.

Cevap Yazabilmek İçin Giriş Yap Yada Ücretsiz Kayıt Ol