Editör

burçlar nedir?

31-05-2020 16:40:30Burçlar gökyüzünde bulunan takımyıldızlarının genel adıdır. Kaldeliler, astroloji ilminde daha önce Sümerler tarafından belirlenen on sekiz burç kuşağını, uygun hesaplamalarla on ikiye indirmiştir. Kaldeliler bunu, güneş, ay ve gezegenlerin belli bir eksen etrafında dönüşlerini gözlemleyerek doğru şekilde hesaplamalarıyla başarmıştır. Güneşin, ayın ve gezegenlerin hareketlerinin insan doğasına olan etkilerine dair araştırmalar uzun bir süreye dayanmaktadır. 

 

 On İki Burç Hangisidir

 

 Gökyüzünde bulunan on iki burç sırasıyla: Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık’tır. Astroloji kuşağı günümüzde bu on iki burç arasında yorumlanır. Bu burç kuşağının kendi aralarındaki etkileşimleri sonucunda belli yorumlara ulaşılır. Bu burçların simgelediği bazı anlamlar bulunur.

 

 Burçların Anlamları

 

 Koç, mücadelenin burcudur. Burcun yöneticisi Mars gezegenidir. Zorlu mücadeleler, sabırsızlık ve acelecilik de bu burcun diğer özellikleridir. Hareketli ve enerjik bir burçtur, bu özellikleri de sabırsızlığı ve aceleciliğinden gelmektedir.

 

 Boğa, uyumlu, sabırlı ve maddi güvenceye önem veren bir burçtur. Yönetici gezegeni Venüs'tür. Boğa burcu sadakate de önem veren bir burçtur.

 

 İkizler, zihinsel, meraklı ve araştırmacı bir ruhtur. Konuşmayı sever, entelektüel konulara meraklıdır. Yönetici gezegen Merkür'dür.

 

 Yengeç burcu, duygusal, hassas ve anaç bir yapıdadır. Yuva ile ilgili konular, annelik, duygusal emniyet bu burcun ihtiyaç duyduğu alanlardır. Yöneticisi Ay'dır.

 

 Aslan, gösterişli bir burçtur. Sahne ve yaratıcılık gereken alanlarda Aslan burcu adeta parlar. Kendinden bahsetmekten hoşlanır. Yöneticisi Güneş'tir.

 

 Başak, entelektüeldir ve eleştireldir. Bunun sebebi mükemmeliyetçi olmalarıdır. Titiz bir yapıdadır, sağlığına diğer burçlara nazaran düşkündürler. Yönetici gezegeni Merkür'dür.

 

 Terazi, güzellik ve estetik için yaşar adeta. Lüks fakat zarif olan her şeye meraklıdırlar. İlişki uzmanıdırlar, hayat amacı dengeyi bulmaktır. Yönetici gezegeni Venüs'tür.

 

 Akrep, gizemli, meraklı, mistik insanlardır. İnce zekalarıyla en küçük detaylara önem verirler. Gizemli konuları çözmekte başarılıdırlar. Klasik astrolojide bu burcun yöneticisi Mars'tır, modern astrolojide Plüton’dur. 

 

 Yay, hayata karşı geniş merakları vardır. Öğrenmeye meraklıdırlar, hukuk, din, inançlar, yabancı diller iyi olduğu alanlardır. Yöneticisi Jüpiter'dir. 

 

 Oğlak, zodyağın en disiplinli burcudur. Sabırlılık, dayanıklılık, kararlılık onların markalarıdır. Ketum ve utangaçtırlar. Yöneticisi Satürn'dür.

 

 Kova, teknoloji düşkünüdür. Arkadaşlarına çok önem verir. Aşkı ve arkadaşlığı ayırır, iki tarafa da gereken değeri verir. Entelektüeldir. Kova burcunun yöneticisi Uranüs'tür.

 

 Balık, duygusal, hassas, hayal gücü yüksek bir burçtur. Şifacıdırlar. Arkadaş canlısıdırlar bu yüzden bazen sömürülmeye açıktırlar. Klasik astrolojide yöneticisi Jüpiter, modern astrolojide ise Neptün'dür.

 

 Burçlar Neye Hizmet Eder

 

 Her burcun bir anlamı vardır ve insanın tekamülü ve gelişimi için varlık gösterirler. Tekamül, burçların mesajını doğru okumak ve hayat planını geliştirmekle olur. Burçların kendi aralarındaki etkileşimleri kişinin doğum haritasına farklı etkiler verir. Kişinin amacı olaylara takılmak yerine farkındalık kazanmak ve kendi tekamül sürecine odaklanmaktır. 

 

Cevap Yazabilmek İçin Giriş Yap Yada Ücretsiz Kayıt Ol